Kolagen – czy na pewno dobrze go stosuję?

kolagen jak stosować

Kolagen to rodzaj białka o budowie włóknistej, którego duża zawartość w naskórku decyduje o jędrności i elastyczności.

W związku z tym, że wraz z upływem czasu ludzki organizm zatraca zdolność samoistnego uzupełnianiu kolagenu w tkankach aby poprawić stan skóry i przyhamować jej proces starzenia się fachowcy na rynku kosmetycznym zalecają stosowanie preparatów zawierających kolagen.

Kolagen pozyskiwany jest z białka pochodzenie zwierzęcego i roślinnego. Najlepsze rezultaty gwarantuje kuracja z zastosowaniem kolagenu z białka rybiego, który swoją budową oraz właściwościami jest najbardziej podobny do ludzkiego. Rybi kolagen na zmarszczki może występować w różnych postaciach i w zależności od rodzaju preparatu uzależniony jest sposób jego stosowania. Oferowane w sprzedaży preparaty z kolagenem aktywnym mogą mieć postać płynną, występować w postaci kapsułek, kremów, żelów a także balsamów. Zanim rozpoczniemy kurację warto wcześniej dobrze sprawdzić jak stosować kolagen na twarz, żeby uzyskać jak najlepsze efekty.

Żeby kuracja przy użyciu preparatu z kolagenem pod postacią krem z kolagenem lub żelu przyniosła oczekiwane efekty musi być odpowiednio stosowana. Producenci najczęściej zalecają nakładanie preparatów kolagenowych na dokładnie oczyszczoną zarówno z z resztek kosmetyków jak również wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń skórę twarzy. Po prawidłowym przygotowaniu naskórka nakłada się cienką warstwę preparatu wklepując go delikatnie opuszkami palców w kierunku zgodnym z układem mięśni.

W przeciągu średnio siedmiu minut krem powinien całkowicie się wchłonąć. Jeżeli na skórze pozostaje zauważalna a nawet wyczuwalna jego warstwa to znaczy, że za duża jest ilość aplikowanego preparatu. Dopiero po zupełnym wchłonięciu się kremu bądź żelu w strukturę skóry w celu uniknięcia towarzyszącemu kuracji ściągnięcia naskórka należy zastosować swój codzienny odpowiednio dopasowany do potrzeb skóry krem. Preparat z aktywnym kolagenem stosuje się najczęściej raz w ciągu doby. Można go stosować na noc lub na dzień. Warto w czasie kuracji przynajmniej raz na tydzień zaaplikować sobie peeling, w celu usunięcia z wierzchniej warstwy skóry obumarłe tkanki i wzmocnić w ten sposób wchłanianie się białka kolagenowego.

Dodaj komentarz