Kolagen na skórę

kolagen na skórę

Tak ceniony nie wyłącznie w medycynie ale także w branży kosmetycznej kolagen to zgodnie z najprostszą definicją nazwa białka włóknistej strukturze, które stanowi jeden z głównych składników ludzkiego i zwierzęcego organizmu.

Odpowiada za elastyczność, jędrność i wymagane nawilżanie tkanki skórnej a także odbudowę jej komórek. Jednak z wiekiem organizm ludzki traci możliwość samoistnego tworzenia kolagenu w tkankach. Jego ubytki powodują osłabienie elastyczności skóry oraz pojawienie się starczych zmarszczek. Braki kolagenu są także efektem większości chorób oraz przeciążenia układu kostno stawowego.

Aby zatrzymać proces utraty kolagenu oraz w celu uzupełnienia jego braków na rynku branży kosmetycznej dostępne są w sprzedaży preparaty posiadające w składzie kolagen zwierzęcego albo roślinnego pochodzenia zbliżonego strukturą do kolagenu ludzkiego. Przełomowe odkrycie pochodzących z Polski naukowców, którym udało się otrzymać najaktywniejszy kolagen z białka rybiego pozwolił na wyprodukowanie środków kosmetycznych z dużym skutkiem hamujących proces związany ze starzeniem się skóry. Kuracja przy jego wykorzystaniu daje bardzo zadowalające oraz niezwykle szybkie efekty.

Na rynku branży produktów kosmetycznych dostępnych jest dużo środków, których podstawę stanowi rybi kolagen. Należą do nich między innymi tabletki na zmarszczki. Znajdujący się w nich kolagen wchłaniany zostaje w jelicie i ponieważ nie przechodzi procesu metabolizmu ani nie jest wydalany praktycznie cała jego zawartość zostaje przyswojona przez organizm. Rybi kolagen w krótkim czasie uzupełnia naturalne ubytki i wręcz natychmiast poprawia kondycję skóry zatrzymując proces starzenia. Dedykowany przez specjalistów w dziedzinie kosmetyki aktywny kolagen na skórę może również stanowić skład kremów bądź balsamów. Kolagen do twarzy w kremie wzbogacony jest dodatkowo o inne aktywne składniki, które łącznie mają bardzo dobry wpływ na stan skóry poprawiając jej sprężystość i spłycając już zauważalne zarówno zmarszczki mimiczne jak i te będące rezultatem starzenia się.

Nie licząc przyjmowania środków zawierających białko kolagenowe należy dodatkowo zadbać o prawidłową dietę. Przyjmowanie odpowiednich produktów bogatych nie tylko w białko włókniste ale również w witaminy z grupy C, A , E oraz siarkę, które wzmacniają struktury kolagenowe można również w nieco mniej efektywny sposób w porównaniu do preparatów kolagenowych poprawić stan skóryi nieco zahamować proces starzenia się. Dieta bogata w kolagen bazuje przede wszystkim na spożywaniu białka rybiego, którego struktura najbardziej przypomina ludzką. Warto do swojego codziennego menu wprowadzić galaretki rybne oraz świeże ryby. Dobre efekty można także uzyskać częściej jedząc galarety mięsne bądź owocowe. Zawarte w nich białko kolagenowe w zdecydowanie mniejszym stopniu przyswajalne jest niż kolagen rybi ale w dużym stopniu uzupełnia jego braki w naszym organizmie. Dla wsparcia struktur kolagenowych tkanek dodatkowo należy sięgać po warzywa i owoce o zwiększonej obecności witaminy C takie do których między innymi należą żurawina, cytrusy i chili, witaminy A, którą znajdziemy w marchewce, burakach i dyni oraz spożywać migdały, orzechy oraz oleje roślinne bogate w witaminę E.

Dodaj komentarz