Kolagen – skuteczna metoda na piękne i zdrowe włosy

kolagen na włosy

Już od dawna doskonale sprawdza się kolagen w kosmetyce jako wyjątkowo skuteczny preparat na poprawienie stanu skóry, jej uelastycznienie, spłycenie zmarszczek powstających się wraz z upływającym czasem oraz zmarszczek mimicznych.

Kosmetyki kolagenowe podbijają rynek branżowy i uważane są zarówno przez fachowców jak i osoby, które je stosują jako jedne z gwarantujących najlepsze efekty na dzisiejszym rynku. Pomimo tak ogromnej popularności nie każdy wie, że w ofercie sprzedaży znajduje się równie skuteczny w działaniu kolagen na włosy.

Dlaczego warto wykorzystywać kolagen do pielęgnowania włosów?
Kolagen stanowiący podstawowy składnik białka o charakterze włóknistym występuje prawie we wszystkich tkankach ludzkiego organizmu. Najczęściej spotkać go można w?skórze, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach oraz w sercu ,?mózgu a nawet włosach. Organizm do ukończeniu dwudziestego piątego roku życia posiada samoistną zdolność jego wytwarzania. Wraz z upływem czasu zaczynają pojawiać się ubytki kolagenu co w rezultacie doprowadza między innymi do nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu jak również pogorszeniu się kondycji skóry, włosów oraz paznokci. Uzupełnienie braków specyfikami o zawartości aktywnego białka kolagenowego zapewnia nie wyłącznie poprawę ale nawet zahamowanie nieuniknionych procesów starzenia się.

Kosmetyki mogą posiadać w swoim składzie kolagen roślinnego a nawet zwierzęcego pochodzenia. Największe rezultaty przynosić kolagen pozyskiwany z białka ryb morskich. Jego struktura oraz właściwości najbardziej podobne są do kolagenu ludzkiego, w związku z czym nie tylko bezproblemowo jest wchłaniany przez organizm ale co bardzo istotne prawie w stu procentach zostaje przyswojony uzupełniając w ten sposób braki.

Preparaty kolagenowe głównie zalecane są do stosowania w celu zahamowania nadmiernego wypadania włosów. Zawarty w nich kolagen nie tylko uzupełnia braki w budowie cebulek włosowych ale również ma wpływ na utrzymanie włosa w zagłębieniu mieszkowym. Kolagen do włosów doskonale sprawdza się nawet przy pojawieniu się dolegliwości związanej z łysieniem plackowatym a kuracja z jego wykorzystaniem przynosi oczekiwaną skuteczność poświadczoną wielokrotnie przeprowadzonymi badaniami laboratoryjnymi.

Preparaty kolagenowe przeznaczone do pielęgnacji włosów występują podobnie jak kosmetyki do ciała w wielu postaciach. Pośród nich najbardziej popularna jest maska kolagenowa. Zaleca się jej stosowanie raz w tygodniu. A trwająca kuracja już po miesiącu stosowania przynosi pierwsze rezultaty. Maskę z kolagenem nakłada się na umyte, mokre włosy i pozostawia na nich na około dwadzieścia pięć minut. Dla nasilenia efektu działania warto włosy zawinąć ręcznikiem. Po upływie wymaganego czasu maskę można spłukać lub pozostawić na włosach do wyschnięcia. Krem z kolagenem.

Poddanie włosów kuracji preparatem z aktywnym kolagenem pozyskiwanym z białka rybiego nie tylko regeneruje i wzmacnia strukturę włosów ale wyraźnie spowalnia pojawienie się siwizny. Ponadto dzięki swoim własnościom kolagen hamuje nadczynność gruczołów łojowych zwalczając dzięki temu uporczywy łupież.

Dodaj komentarz