Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetykach

kwas hialuronowy w kosmetykach

Kwas hialuronowy w postaci sodowej soli to podstawowy składnik występujący w naszym organizmie.

Jego największe zasoby znajdują się między innymi w tkance skórnej, w mazi która okala stawy, a także w ciele szklistym oka. Kwas hialuronowy w kosmetyce ze względu na swoje wyjątkowe właściwości znajduje szerokie zastosowanie oraz cieszy się dużym zainteresowaniem.

Kluczowym zadaniem omawianego produktu jest gromadzenie w komórkach tkanek cząsteczek wody. Właśnie ze względu na tę właściwość od prawidłowego poziomu kwasu hialuronowego zależy jakość naszej skóry. Nie każdy wie, że codziennie około 30% tak ważnej dla naszego organizmu substancji rozpada się. Organizm sam uzupełnia niedobory cząstek kwasu hialuronowego. Jednak z biegiem lat ta zdolność zanika i zaczynają pojawiać się ich niedobory w obrębie całego organizmu rozpoczynające proces starzenia się.
W celu uzupełnienia braków kwasu hialuronowego i zachowania prawidłowego nawilżenia skóry naukowcy z dziedziny kosmetycznej zalecają przyjmowanie preparatów z jego zawartością.

Kwas hialuronowy do celów urodowych ma różne źródła pozyskiwania. Na polskim rynku jeszcze do niedawna można było dostać jedynie kosmetyki z kwasem pozyskiwanym z tkanek zwierzęcych. Lecz ze względu na możliwość wywoływania odczynów alergicznych na rynku sprzedaży znalazły się preparaty z kwasem wytwarzanym ze szczepu bakterii Sterotoccous EQui.

Kosmetyki z kwasem hialuronowym, którego źródło stanowią bakterie wyróżnia duża skuteczność, którą potwierdzają nie tylko liczne badania naukowe ale także osoby, które przeszły kurację z ich zastosowaniem. Mają zastosowanie nie tylko w formie kremów, bądź doustnych tabletek ale również w salonach kosmetyki estetycznej, gdzie substancje wstrzykiwane są odpowiednio w skórę w celu wyeliminowania bądź zredukowania zmarszczek, poprawienia kształtu twarzy a także nawet korekty i powiększenia ust. Takie zabiegi ze względu na powolny rozkład kwasu hialuronowego w organizmie nie dają trwałych rezultatów. Efekty zabiegów typy odmładzających utrzymają się w zależności od jakości zastosowanego preparatu ale i miejsca wypełnienia zazwyczaj od sześciu nawet do dwunastu miesięcy.

Bardzo dobre efekty dają oprócz kosmetyki estetycznej również tabletki z kwasem hialuronowym. Kuracja już po paru miesiącach regularnego stosowania przynosi bezinwazyjne i dość długo utrzymujące się efekty. Znajdujący się w tabletkach kwas na bieżąco uzupełnia ubytki cząsteczek co co doskonale znacznie poprawia nawilżenie tkanki skórnej. Specjaliści w dziedzinie kosmetyki polecają również krem hialuronowy do stosowania na co dzień. Efekty stosowanej kuracji zwiększają dodatkowo inne aktywne składniki które wchodzą w skład kremów. {Podobnie|Tak| jak w przypadku tabletek znajdujący się w kremie kwas hialuronowy w nieinwazyjny sposób nawadnia tkankę skórną skuteczne poprawiając jej kondycję i opóźniając proces jej starzenia. Jednak, żeby kuracja odniosła oczekiwany efekt warto sięgać po preparaty, w których składzie znajduje się najwyższej jakości kwas hialuronowy dostępny na dzisiejszym rynku.

Dodaj komentarz